Park rozrywki

3 pomysły na wesoły weekend z dziećmi

Nie od dziś wiadomo, że podróże doskonale kształcą. Jak więc sprawić, aby nasz weekendowy wypad z najmłodszymi członkami rodziny był nie tylko sposobem na mechaniczne zdobywanie wiedzy, ale także świetną zabawą, którą zapamiętają i będę miło wspominać przez długi czas? Jest na to kilka sposobów.

Ogród Doświadczeń Stanisława Lema

Wśród pięknej zieleni Parku Lotników Polskich w Krakowie mieści się niezwykły kompleks. Na sześciohektarowej powierzchni umieszczonych zostało przeszło 50 instalacji interaktywnych. Dzięki każdej z nich zwiedzający mogą przybliżyć sobie różne zjawiska występujące w otaczającym nas świecie. Wszyscy mają możliwość przekonać się na własnej skórze na jakich zasadach funkcjonuje między innymi telegraf akustyczny, rozszczepić promienie za pomocą pryzmatu bądź bawić się we wnętrzu kalejdoskopu. Wizyta w tym miejscu to wspaniałe połączenie nauki z zabawą. Ogród oferuje również serię tematycznych zajęć edukacyjnych.

Leśny Park Niespodzianek

Znajdujący się w Ustroniu Zawodziu to miejsce niezwykłe. Z bliska można podziwiać zwierzęta w niemal naturalnych warunkach. Park zamieszkują żubry, sowy, muflony, dziki, wiele gatunków ptaków drapieżnych i jeleniowatych, a także żbiki, jenoty, szopy pracze, tchórzofretki, alpaki, muły, kozy karpackie, króliki, bażanty, kaczki, kozy karłowate i świnki wietnamskie. Ponad to w kompleksie znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej. Najmłodszych zainteresuje na pewno Aleja Bajkowa z jedenastoma ruchomymi pozycjami oraz plac zabaw.

Park Jurajsko- Botaniczny w Kołacinku

Miejsce to pozwala cofnąć się kilka milionów lat i wyjść na spotkanie dinozaurom. Zwiedzający mają wiele możliwości zagłębienia się w historię ery mezozoicznej- spacer po parku, zwiedzanie muzeum geologiczno- paleontologicznego, liczne projekcje i pokazy multimedialne. Prawdziwą przyjemnością są zabawy interaktywne dla dzieci i młodzieży, podczas których w jednej chwili można przeobrazić się w geologów, archeologów, poszukiwaczy złota. W ofercie znajdują się także zajęcia plastyczne związane z erą dinozaurów. Na miejscu do dyspozycji gastronomia. Dla poszukujących ciszy polecamy spacer po zabytkowym parku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *