4 najbardziej nietypowe noclegi w Polsce

Czy marzy ci się, by na urlopie oderwać się od otaczającej rzeczywistości? Przedstawiamy listę miejsc, w których na pewno uda ci się to zrobić!

1. Kopalnia Soli Bochnia

Sen to zdrowie. Co zrobić, by był on jednak jeszcze bardziej korzystny? Nocleg w kopalni soli w Bochni to coś, czego nie zapomni ani twoje ciało, ani twój duch. Prócz nocy spędzonej pod ziemią w niepowtarzalnym mikroklimacie, w ofercie jest też zjazd zjeżdżalnią o długości 140 metrów, dyskoteka, seans kinowy, a także boisko.
Niezwykłych wrażeń dostarczy nocna podróż korytarzami kopalni, pozwalająca poznając jej historię. Trzeba pamiętać, by stawić się punktualnie w umówionej godzinie zjazdu pod ziemię.

2. Wilson Hostel

Mieszczący się w Warszawie obiekt, to pierwszy eko-hostel w naszym kraju. W jego ofercie, prócz wygodnych łóżek, znajdują się kapsuły, niezwykle popularne między innymi w Japonii. O ekologicznym aspekcie miejsca świadczy to, że ciepło jest wytwarzane dzięki energii słonecznej oraz istnieje system oszczędzania wody. W tak zielonym miejscu nie może oczywiście zabraknąć pokaźnej kolekcji różnych roślin.

3. Western City w Ściegnach

Duzi i mali miłośnicy niepowtarzalnej zabawy mogą spędzić noc na Dzikim Zachodzie. Za dnia przeżyjecie prawdziwą kowbojską przygodę, a odpoczniecie w domkach traperskich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Strzelanie z łuku, jazda konna, na mechanicznym byku, płukanie złota czy przepłynięcie jeziora w indiańskim canoe to tylko kilka z licznych atrakcji. Smakoszy zaprasza Chata trapera, gdzie skosztować można prawdziwych kowbojskich przysmaków. Nie brak tu także elementów kultury indiańskiej – tipi, tańce rytualne i przepiękne kolorowe stroje przybliżają życie Indian.

4. Arthotel Lalala

Ten niezwykły hotel mieści się w Sopocie. Chociaż ma w swojej ofercie tylko siedem pokoi, bez wątpienia każdy z nich zapada głęboko w pamięć. Zaprojektowane zostały przez siedmiu różnych artystów, dlatego posiadają swój niepowtarzalny charakter, emanują czarem i przenoszą do krainy wyobraźni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Restauracja oferuje wiele smacznych dań, a smakosze wina na pewno będą oczarowani szerokim wyborem boskiego trunku. Prócz tego, w Lalala można leniwie wylegiwać się na hamaku w zielonym ogródku lub obcować twarzą w twarz ze sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *