Co warto zobaczyć w Polsce – zachwyć się naszym krajem!

Letnie wakacje często są traktowane jako główny wyjazd w ciągu roku, który zwykle pieczołowicie planujemy. Dalekie kraje, egzotyka, gorące plaże to często pierwszy pomysł na lato. A może jednak warto urlop zaplanować w Polsce? Nasza odpowiedź brzmi: TAK, TAK i TAK, Polska może być egzotyczna, oryginalna, fascynująca, ekstremalna i zaskakująca również dla Polaków. Pobyt w Polsce podczas letnich wakacji może dostarczyć każdemu turyście niezapomnianych wrażeń.

Miłośnikom wypoczynku nad morzem, Polska oferuje złocące się piaskiem plaże wybrzeża Bałtyku wraz z pięknymi kurortami (Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Sopot, Jurata czy Hel) i urokliwymi mniejszymi miejscowościami . Nadmorskie miasta prześcigają się co roku w pomysłach na uatrakcyjnienie pobytu turystom. Standard noclegów, restauracji i usług oferowanych nad morzem jest coraz lepszy.

Dla żeglarza gratką są liczne, połączone ze sobą, wspaniałe jeziora. Tu warto zwrócić uwagę na te położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, która kandyduje do tytułu nowego Cudu Natury. Kraina ta jest propozycją Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie – New 7 Wonders of Nature.

Kajakarze mogą rozsmakować się we wspaniałych szlakach kajakowych o różnej trudności i długości, dzięki którym podziwiać można naturalne piękno rzek i jezior wraz z ich bogactwem ptactwa wodnego i roślin – w Europie Zachodniej w większości rzeki są uregulowane.

Wytrawni miłośnicy górskich wędrówek mogą na różne sposóby odkrywać doliny i skaliste szczyty Tatr (70 szlaków o różnym stopniu trudności), osoby z mniejszym doświadczeniem, rozpoczynające dopiero swoją górską przygodę na pewno zachwyci pobyt na połoninach zielonych Bieszczadów czy fantazyjne formacje skalne Karkonoszy czy Gór Stołowych. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy spojrzeć na południe Polski.

Infrastruktura dla potrzeb turystyki aktywnej w Polsce jest nowoczesna i ciągle się rozwija, a zróżnicowana oferta hotelowo – gastronomiczna, pozwala połączyć aktywne spędzanie czasu z wygodnym zakwaterowaniem i dobrym jedzeniem.

Nawet jeśli nie zdecydujemy się na aktywny wypoczynek poza miastem, nie ma powodów do zmartwień – polskie miasta to skarbnica ciekawych zabytków, które zwykle w pośpiechu mijamy. Wykorzystajmy urlop, by się im bliżej przyjrzeć, na pewno nas nie zawiodą. Warto pamiętać, że to właśnie latem w miastach są najliczniej organizowane festiwale, koncerty i imprezy wszelkiego rodzaju, bardzo często z wolnym wstępem. Praktycznie w każdym z miast na rynku lub deptaku można, po intensywnym dniu, wypocząć w jednej z licznych kawiarenek czy restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *