Jak zmniejszyć koszt wyjazdu na wakacje?

Chyba każdy zadaje sobie to pytanie, jak fajnie spędzić czas i nie wydać całego majątku. Jest kilka rzeczy o których należy pamiętać, żeby z wakacji nie wrócić z pustym portfelem.

Jak zaoszczędzić na transporcie?

Najlepiej byłoby zakupić bilety z dużym wyprzedzeniem. Wiele firm oferuje specjalne rabaty dla tych, którzy z planowaniem swoich wyjazdów nie czekają do ostatniej chwili. Są to zarówno firmy transportowe zapewniające
transport lądowy jak i powietrzny. Co się tyczy samolotów: czasem wystarczy po prostu szczęście. Wielu turystów odwiedza strony internetowe tanich linii lotniczych i szuka tanich lotów, a dopiero później planuje noclegi i urlop. Żeby jeszcze bardziej zaoszczędzić na samolocie warto wybrać opcję bagażu podręcznego. Za niego nic nie płacimy, a można zabrać ze sobą naprawdę wiele rzeczy. Dla odważnych wspaniałym rozwiązaniem jest autostop. Największą zaletą są oszczędzone pieniądze, niestety autostop należy do czasochłonnych środków transportu, przez co tracimy czas naszych wakacji.

Wybierz tańszy nocleg

Jadąc na wakacje każdy chciałby mieszkać w luksusowym hotelu z basenem, sauną i siłownią dostępnymi dla wszystkich. Niestety, nie każdego stać na takie atrakcje. Pieniądze warto zatem poświęcić na zwiedzanie albo szalone wakacyjne atrakcje jak na przykład lot balonem. Oszczędzić możemy na noclegach w kwaterach prywatnych. Komu potrzebne luksusy, kiedy równie wygodnie możemy się wyspać w małym hoteliku czy schronisku młodzieżowym. Takie wakacje mają przynajmniej klimat, a dzięki wieloosobowym pokojom możemy spotkać ciekawych ludzi. Jeśli wolimy być sami zawsze dobrym rozwiązaniem pozostaje namiot.

Pieniądze wydawaj na miejscu z głową

Pamiętajmy, żeby na wakacje zabrać ze sobą także swoją głowę. Nie dajmy się totalnie porwać wakacyjnemu szaleństwu. Nie zapominajmy, że w popularnych miejscach wszystko jest droższe. Począwszy od typowych „atrakcji” jakimi są gofry, lody czy hot-dogi a skończywszy nawet na wodzie mineralnej. Wbrew pozorom gofrów i pizzy w restauracji nie trzeba jeść codziennie! Zamiast tego możemy sami przyrządzać posiłki na miejscu oszczędzając przy tym pieniądze. Wodę też lepiej kupować zgrzewkami w jakimś hipermarkecie niż w sklepiku przy głównej ulicy – możemy być pewni że dużo przepłacimy.

Jedna myśl nt. „Jak zmniejszyć koszt wyjazdu na wakacje?

  1. tedek

    Ja zawsze wybieram kwatery i nigdy nie jeżdżę do dużych kurortów. Różnica w komunikacji minimalna a oszczędność ok 30 procent. No ale jak kto woli, zawsze przecież znajdą się tacy, co lubią tłok w Sopocie czy Mielnie. .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *