Jastrzębia Góra – wypoczynek dla wymagających

Jastrzębia Góra to najbardziej wysunięta na północ miejscowość Polski. Oprócz tego, ta mała, nadmorska wieś jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości letniskowych. Turystów kusi złota plaża, kojąca spokojem z dala od huku miasta, a także groźno wyglądający klif w Jastrzębiej Górze, z którego jest znana na całym wybrzeżu.

Jastrzębia Góra to młoda miejscowość, której popularność zaczęła się jeszcze w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Poniekąd odkryli i spopularyzowali ją tacy sławetni goście jak marszałek Józef Piłsudski czy prezydent Ignacy Mościcki. Przybywał tu, aby ukoić rozstrojone nerwy i wyciszyć się po szybkim i głośnym, miejskim życiu cały kwiat ówczesnej inteligencji. Było to do tego stopnia widoczne, iż do miejscowości przylgnęło na ten okres określenie „Nowej Warszawy”! Dziś, Jastrzębia Góra znów przechodzi swoje lata świetności. I wciąż wabi mieszczuchów tymi samymi walorami, którymi może się szczycić już tak wiele lat.

W dalszym ciągu możemy spotkać te same piękne drzewa, które dają cień wielu turystom, zmęczonym wielogodzinnymi wędrówkami pośród wiekowych buków i piaszczystych plaż. Zapaleni wędkarze z pewnością na dłużej zainteresują się płynącą w pobliżu Czarną Wdą – rzeką, która oferuje niesamowite bogactwo ryb, także tych szlachetnych jak pstrąg, szczupak czy węgorz. Przebywanie w tak pięknej miejscowości sprzyja także refleksjom, które na pewno będą spotęgowane przez obraz tutejszych klifów. Te są świadkami i jednocześnie niemymi uczestnikami odwiecznej walki morza i lądu, podczas której co roku, woda „pożera” kilkanaście centymetrów tak pięknej ziemi.

Śmiało można powiedzieć, że Jastrzębia Góra nie jest dla wszystkich. Ta miejscowość powinna być znakomitym miejscem, dla tych którzy cenią spokój i przyrodę w jej naturalnym środowisku. Z dala od asfaltowych rzek i betonowych drzew…

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *