Pomysły na zimowy weekend - WymarzonyWeekend.pl

Kilka pomysłów na to jak spędzić zimowy weekend

Zima zachęca do wyjazdów, ale oczywiście nie każdy ma czas, ochotę i/lub pieniądze na wycieczkę do Zakopanego. Nie można jednak pozwolić, aby z tak błahych powodów opanowała nas nuda! Ferie zimowe można spędzić ciekawie i aktywnie także w domu, a oto kilka pomysłów jak spędzić czas wolny.

Przede wszystkim dobrze zebrać kilka osób do wspólnego spędzania czasu. W grupie zawsze raźniej. Ktoś opowie dowcip, ktoś zrobi coś zabawnego i może okazać się, że dzięki temu będziemy bawić się lepiej niż samotnicy szusujący w drogich kurortach.

Kiedy już zbierzemy drużynę, warto wyskoczyć na łyżwy. Nawet jeśli nie umiemy jeździć, na pewno znajdzie się jeszcze jedna osoba, która nie opanowała tej sztuki, więc będziemy się doskonale bawić wspólnie upadając i stawiając pierwsze, koślawe kroki na lodzie. Nie musimy też posiadać własnego sprzętu, gdyż bardzo często wypożyczalnie znajdują się tuż obok lodowiska.

Można też odwiedzić inne miasto, choćby Warszawę. Kiedy wszyscy wyjeżdżają na narty, duże miasta stają się puste, a przecież na co dzień znajdziemy w nich wiele atrakcji, zabytków, muzeów. Taki wypad nie uszczupli znacząco naszego portfela, zwłaszcza, gdy dzielimy koszty pomiędzy wszystkich uczestników, a wejścia do wielu miejsc są tańsze dla zorganizowanych grup.

Możemy także wybrać się na zimowy spacer. Parki i lasy, choćbyśmy je znali doskonale, zimą nabierają nowego uroku, więc ferie są doskonałą okazją do poznawania ich na nowo. Wszyscy fani fotografii na pewno zrobią wiele wspaniałych zdjęć, a ci bez aparatu po prostu zakodują w pamięci te piękne widoki. Podczas takiego spaceru ze znajomymi można także przypomnieć sobie dzieciństwo — ulepić bałwana, zbudować lodową fortecę, porzucać śnieżkami. Kto powiedział, że tylko dzieci mogą się dobrze bawić?

Jeśli mimo wszystko tęsknimy za nartami, możemy zamienić te zjazdowe na biegowe. Jest to świetna forma aktywności, a jeśli nie lubimy tak po prostu spacerować, narty będą doskonałym pomysłem, a dodatkowym plusem będzie nasze zdrowie i kondycja.

Innym ciekawym, choć dużo droższym pomysłem, jest wycieczka na skuterach śnieżnych. W wielu miastach w Polsce znajdziemy wypożyczalnie takiego sprzętu, a nawet organizowane wycieczki. Koszty mogą jednak dochodzić do 300 zł za godzinę zabawy, ale jest to na pewno atrakcja godna uwagi.

W równie interesujący sposób możemy spędzić czas grając w paintball. Niektóre firmy przygotowane są do świadczenia usług zimą, a dla grupy znajomych to naprawdę świetna zabawa.

Zatem weekend, spędzony aktywnie na różne sposoby, może okazać się o wiele ciekawszy niż 7 dni na nartach w górach.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *