Na weekend do Krakowa – to musisz zobaczyć

Kraków jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych polskich miast. Znane jest nie tylko ze swojej urody, ale także z tego iż jest uznawane za kulturalną stolicę naszego kraju. Znajduję się tu wiele teatrów, muzeów czy galerii. Niestety, wybierając się do tego miasta na weekend, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że niemożliwe jest zobaczenie wszystkich ciekawych obiektów i miejsc w grodzie Kraka.

Po przyjeździe do miasta od razu odkryjemy, że Kraków jest metropolią tętniącą wprost życiem przez 24 godziny na dobę. Znajdziemy tu bowiem dosłownie setki mniejszych i większych knajp, kawiarni, restauracji i barów. Wszystkie one wpisują się znakomicie w klimat tego pięknego miasta, nadając mu dodatkowo specyficzny klimat. Jeśli ktoś nie lubi tłoku znanych i drogich miejsc, zawsze może zboczyć trochę z turystycznego szlaku. Okazuje się bowiem, że w każdej z wąskich uliczek odchodzących od głównego rynku w Krakowie, istnieje jakaś mała, sympatyczna kawiarenka, gdzie w spokoju można coś przekąsić lub wypić piwo. Jednak Kraków to nie tylko zabawa. Oczywiście, najważniejszą są zabytki dawnej stolicy Polski.

Punktem obowiązkowym jest zatem zespół budowli na Wawelu, Barbakan oraz Katedra Mariacka. Ale to przecież nie wszystko! Miasto pełne jest bowiem ciekawych miejsc, a nie wszystkie są jeszcze odkryte przez turystów!

Do tej pory takim nie odkrytym dla turystów miejscem była żydowska dzielnica Kazimierz. Dziś już nikt nie potrafi sobie wyobrazić tego, aby Kraków zwiedzając, nie zahaczyć o ulicę Szeroką i skromne uliczki wokół niej…

Zapisz

Jedna myśl nt. „Na weekend do Krakowa – to musisz zobaczyć

  1. jacek

    bardzo podoba mi się zdjęcie w nagłówku tego artykułu interesuje mnie to zdjęcie większego formatu 🙂
    proszę o kontakt zwrotny

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *