Małe miasteczko o dużym potencjale – Co warto zobaczyć w Łebie?

Łeba to małe miasteczko o wielkim potencjale. Liczące niespełna 4 tysiące stałych mieszkańców w sezonie letnim staje się prawdziwą mekką wśród spragnionych słońca turystów. Trzeba przyznać, że nie tylko tych z Polski, ponieważ ta nadmorska miejscowość znana jest także wśród niemieckich i rosyjskich gości. Jednak bez względu na narodowość, wszyscy cenią sobie w tym miejscu jedno: możliwość odpoczynku na pięknych plażach, z dala od wielkomiejskiego hałasu.

Jednak Łeba to nie tylko piaszczyste plaże, zalane blaskiem słońca. To również bardzo stary słowiański gród, którego historia to niekończącą się walka jego mieszkańców z siłami natury, która także rości sobie prawo do tego wspaniałego miejsca. Życie mieszkańców i samego miasteczka nierozerwalnie jest połączone z rzeką Łabą, której kształt wpływał wielokrotnie na wygląd samego miasta. Jej meandry do dziś decydują o ostatecznym kształcie ulic i to dzięki niej zawdzięczamy dzisiejszy układ miasta. Wzdłuż jej koryta biegnie najważniejsza arteria miasta – ulica Kościuszki, dzięki temu poruszanie się po mieście nie sprawia nikomu żadnego kłopotu, a dotarcie do plaży z każdego punktu miasta jest tak samo łatwe. Wzdłuż ulicy znaleźć można wiele ofert zakwaterowania.

Dla fascynatów natury, to jednak nie plaża będzie największą atrakcją. Niedaleko centrum miasta, dosłownie kilka kilometrów od niego znajdują się jedyne w swoim rodzaju, również w skali europejskiej, ruchome wydmy w Łebie. Spragnieni egzotyki turyści powinni być zadowoleni bo specyficzny klimat tego miejsca można śmiało porównać z największymi pustyniami Środkowej Afryki! Miasto Łeba to jednak nie tylko rzeka, morze czy wydmy.

Pasjonaci historii będą zachwyceni barokowym kościołem odznaczającym się wykorzystaniem techniki „muru pruskiego”, czy poniemieckim poligonem, na miejscu którego testowano siejące postrach rakiety V2.

Gdyby można było streścić w kilu słowach całą specyfikę miasta, można by śmiało powiedzieć, że Łeba łączy w sobie spokój leniwej, nadmorskiej miejscowości z potencjałem dużego miasta. Osoby szukające ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku, znajdą tu spokój, w dodatku ze wszystkimi ułatwieniami dużego miasta. To połączenie, któremu trudno się oprzeć!

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *