Majówka w mieście - WymarzonyWeekend.pl

Majówka w dużych miastach – gdzie warto ją spędzić?

Majówka tuż tuż, dlatego warto dokonać przeglądu imprez zaplanowanych na ten czas. Oto krótki przewodnik po majówkowych atrakcjach przygotowanych przez kilka polskich miast.

Majówka w Sopocie

„Sopocka Majówka” znana wcześniej pod nazwą Święto Monciaka, to mnóstwo atrakcji w kilku różnych lokalizacjach. Mieszkańcy będą mogli wspólnie bawić się w Parku Północnym, przy oczku wodnym Opery Leśnej, na Placu Przyjaciół Sopotu, oraz na sopockim osiedlu Brodwino. Impreza potrwa od 1 do 3 maja i rozpocznie się o godzinie 13 piknikiem na Placu Przyjaciół Sopotu. Pierwszego dnia imprezy mieszkańcy będą mogli obejrzeć również spektakl teatralny pod tytułem „Comsa Comsi…W SZAFIE”. Sopocka Majówka to także propozycja dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców m.in. nordic walking na plaży i w lesie brodwinowskim oraz cykl „Zdrowi i Aktywni”, w ramach którego będzie można spróbować swoich sił w zumbie, ćwiczeniach body art, a nawet tai chi.

Poznań na majówkę

Poznań kusi swoich mieszkańców (ale i turystów) do spędzenia majówki w mieście licznymi rabatami. W ramach organizowanej tam akcji „Poznań za pół ceny” 3 i 4 maja atrakcje turystyczne będą aż o połowę tańsze. Mniej zapłacimy m.in. za wstęp do zoo, parków linowych, palmiarni oraz wielu instytucji kulturowych. W akcji biorą udział m.in. Muzeum Archeologiczne, Galeria Malarstwa i Rzeźby oraz Muzeum Historii Miasta Poznania. Oferta „Poznań za pół ceny” dotyczy także warsztatów tańca i treningów sztuk walki. Taniej zapłacimy nawet za bilard czy kręgle.

Wrocławska majówka

Wrocławska majówka upłynie pod znakiem dobrej zabawy przy rytmach polskiej muzyki. W tym roku impreza będzie odbywała się 2 i 3 maja. Na Wyspie Słodowej zobaczymy m.in. zespół Piersi i heavymetalową grupę Hunter. Atrakcją będzie również koncert Dawida Podsiadło, który zaskarbił sobie sympatię już wielu fanów muzyki. Na scenie zobaczymy także dobrze znaną grupę Happysad, która słynie z takich utworów jak „Zanim pójdę” i „Łydka”. Do line-up’u wrocławskiego koncertu dołączyła także Mela Koteluk, laureatka Fryderyka i jedno z największych odkryć polskiej muzyki ostatnich lat.

2 myśli nt. „Majówka w dużych miastach – gdzie warto ją spędzić?

  1. Kasia

    W tym roku to Poznań był majówkowym celem. Miasto ładne, zadbane, piękna starówka. I najlepsze rogale. Dzieciakom za to do gustu przypadł plac zabaw przy Galerii Malta, w której byliśmy na obiedzie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *