Kraków zimą - WymarzonyWeekend.pl

Miejsca, które warto odwiedzić w czasie zimy, kiedy nie są zatłoczone

Ledwo spadnie śnieg, a w głowach wszystkich pojawią się dwa hasła: góry i narty. Gdyby zimowe życie turysty naprawdę sprowadzałoby się do nich, to byłoby ono bardzo, bardzo ubogie. Oczywiście w góry warto jechać, na nartach warto zjechać, ale pojechać można także w wiele ciekawych miejsc, których być może latem nie mieliśmy okazji zwiedzić, a zimą nie będą one tak zatłoczone. Oto kilka propozycji.

Warszawa

To zawsze dobry pomysł, aby zwiedzić stolicę. Znajdziemy tu mnóstwo zabytków i atrakcji, a na osoby chcące zostać w mieście na dłużej, czeka bogata oferta noclegowa. Z miejsc, których nikomu przedstawiać nie trzeba, a które zawsze warto polecić, trzeba wymienić oczywiście Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W obu będziemy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i w interesujący sposób spędzić czas wolny, którego na te obiekty zarezerwować musimy bardzo dużo. Czekają także niezawodne Łazienki, gdzie zimą jest wyjątkowo pięknie.

Kraków

Podobnie jak Warszawa, Kraków jest prawdziwą kopalnią atrakcji, a wspomnieć wystarczy kopalnię soli w Wieliczce, którą na pewno warto odwiedzić. Poza tym niezawodny Stary Rynek i Wawel. Jeśli dawno nie byliśmy w Krakowie, to z doskonałą atrakcją będą dla nas stosunkowo niedawno otwarte podziemia rynku, gdzie znajduje się muzeum z wieloma interesującymi eksponatami.

Gdańsk

Także na północy kraju może być ciekawie. Miasto z bardzo bogata tradycją, świetną bazą noclegową i mnogością atrakcji na pewno nas nie rozczaruje pomimo opadów śniegu. Ratusz, bazylika Mariacka czy Dwór Artusa niezależnie od pory roku zachwycają turystów. Warto także zobaczyć stocznię i pomnik poległych w 1970 roku stoczniowców.

Malbork

Także część Polski, która zawsze będzie interesująca. Warto zatem wybrać się tam i zwiedzić słynny zamek krzyżacki, który jest największa atrakcją miasta, ale nie jedyną. Znajdziemy tam także piękną starówkę, gotycki ratusz czy XV-wieczny kościół.

To tylko kilka miejsc, do których można pojechać, bo nawet śnieg nie sprawi, że będziemy narzekać na nudę, a do których gorąco, mimo mrozu, zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *