Oto atrakcje, dzięki którym Hurghada stała się turystyczną stolicą Egiptu

Plaża, słońce, komfortowe hotele oraz wspaniałe rafy koralowe – to dzięki tym czynnikom Hurghada stała się nie tylko jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Egipcie, ale jednym z najpotężniejszych kurortów na świecie. Jak zaplanować wypoczynek w tym miejscu?

Hurghada kojarzona jest przede wszystkim z długimi plażami, na których można spędzać czas na wypoczynku oraz dobrej zabawie. Ten wielki kurort może jednak zaskoczyć swym bogactwem oraz ciekawą ofertą wypoczynku. Pracownicy Rainbow Tours, biura od lat organizującego wycieczki do Hurghady, wiedzą o tym doskonale. Z jakich możliwości spędzenia wolnego czasu mogą tu korzystać turyści? Jakie atrakcje sprawiają, że to turystyczne miasto leżące między Morzem Czerwonym a pustynią jest od lat tak popularnym kierunkiem wyjazdów?

Podwodny raj czeka!

Podwodną przygodę w rejonie Hurghady przeżyć może każdy. To właśnie piękne rafy koralowe sprawiły, że ta niewielka rybacka osada przemieniła się w potężny ośrodek turystyczny, pełen komfortowych hoteli. Większość turystów goszczących w tym kurorcie chce poznać piękno podwodnego świata. To z myślą o nich powstają liczne szkoły nurkowe oraz ośrodki, które zajmują się organizacją wypraw dla bardziej doświadczonych amatorów tego sportu. Miejsc, które warto odwiedzić w czasie takich wypraw nurkowych, nie brakuje, a coś ciekawego znajdzie się i dla początkujących, i zaawansowanych nurków. Turtle Bay, czyli piękna rafa przy wyspie Giftun, to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w rejonie Hurghady. Shaab Sabrina, El Fanous West oraz El Fanous East to kolejne rafy, które są niezwykle atrakcyjnymi miejscami dla miłośników podwodnych przygód. Kuszą też zatopione wraki, których w rejonie tego modnego kurortu jest sporo. Każdy z nich może okazać się wyjątkowo atrakcyjnym punktem dla turystów zakochanych w nurkowaniu oraz dla poszukiwaczy przygód. A jakie atrakcje czekają ponad taflą wody?

Nie tylko dla nurków, czyli lądowe atrakcje Hurghady

Hurghada jest kojarzona głównie z nurkowaniem, jednak i na lądzie na brak atrakcji nie można narzekać. Dla turystów z Europy wielką przygodą może być odkrywanie arabskiego oblicza tej kosmopolitycznej miejscowości. Minarety są ważną częścią lokalnego krajobrazu, a każdy dzień rozpoczyna się od głośnych wezwań na modlitwę. Choć jest to miasto arabskie, turyści nie muszą się tu stosować do rygorystycznych zasad islamu. Wręcz przeciwnie – w kurortach czeka na gości wiele lokali rozrywkowych, w których można miło spędzić czas na zabawie.

Hurghada jest też idealnym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą poznać piękno pustyni. Safari na wielbłądzie lub wycieczka samochodem terenowym – oto propozycje, którymi miejscowi organizatorzy zachęcają gości do przeżycia niezwykłej przygody. Warto też wybrać się z wizytą w okolice Hurghady, znanych z takich zabytków, jak klasztory św. Antoniego i św. Pawła. To jedne z najstarszych zabytków chrześcijańskich w tej części świata, zatem warto i im poświecić nieco uwagi.

Atrakcyjna okolica, moc podwodnych atrakcji i świetne zagospodarowanie – oto czynniki, dzięki którym pełna słońca Hurghada zapełnia się każdego roku tłumem turystów z całego świata. Jest to typowe miasteczko turystyczne, więc nudzić się tu nie można. Co więcej – im dłużej przebywamy na terenie Hurghady, tym więcej ciekawostek odkrywamy w tej części Egiptu.

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *