Kołobrzeg – Perła Bałtyku na weekend

Polska jest krajem, któremu dane jest bez ograniczeń korzystać z uroków Morza Bałtyckiego.  Znajduje się w naszych granicach, jest najlepszym rejonem do spędzania urlopu tuż obok gór i Mazur.  Korzysta z niego Polska i pobliskie kraje. Całe wybrzeże obfituje w miejscowości turystyczne. Dla niezdecydowanych, które miejsce wybrać polecam Kołobrzeg.

Kołobrzeg jest miejscowością wypoczynkową, znaną jako uzdrowisko z mikroklimatem o leczniczych właściwościach.  Idealna zatem na zdrowy wypoczynek, zalecany dla dorosłych  i dzieci jako terapia zdrowotna pomagająca walczyć dolegliwości związane z chorobami dróg oddechowych, bezsenności, nerwicach czy nerwobólach .  W skład klimatoterapii wchodzą kąpiele morskie, plażowe, spacery, kiedy to wdychamy lecznicze związki uwalniane z wody morskiej.  Jako największe polskie uzdrowisko posiada duża bazę noclegową. Sanatoria, pensjonaty  i inne ośrodki muszą być przygotowane latem na tłumny przyjazd turystów. Dzięki temu w innych porach roku, w miejscu latem obleganym, nie brakuje wolnych miejsc. Kołobrzeg szczególnie chętnie odwiedzają Skandynawie i Niemcy.

Dla połączenia przyjemnego z pożytecznym można zajrzeć na Molo, zwiedzać pobliskie atrakcje takie jak latarnia morska w Kołobrzegu, ratusz miejski w Kołobrzegu, który jest zarazem dawnym zamkiem mieszczan lub Pałac Brunszwickich, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Oręża Polskiego.

Planując urlop w Kołobrzegu nie trzeba kierować się porami roku. Choć lato kusi ciepłym piaskiem na plaży i kąpielami w Bałtyku, o każdej porze roku warto skorzystać z mikroklimatu.  Popularne jest spędzanie czasu na aktywnym wypoczynku oraz korzystanie z morskich  rejsów.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *