Weekendowa wycieczka

4 pomysły na udany weekend

W większości kultur weekend to dwudniowa przerwa od szkoły lub pracy. Te dwa dni (zazwyczaj sobota i niedziela) to ulubiony czas w tygodniu dla wielu osób. Ideę dwudniowego weekendu zapoczątkował Henry Ford w 1926 roku, kiedy to zaczął zamykać swoje fabryki właśnie w soboty i niedziele. Od tamtej pory weekendy zyskały na popularności. Istnieje wiele pomysłów, które możesz wykorzystać, aby najlepiej wykorzystać dwudniowa przerwę.

Postaw na aktywne spędzenie weekendu

Jazda na rowerzeJeśli pogoda jest sprzyjająca, wzięcie udziału w aktywności na świeżym powietrzu pozwala na odetchnięcie od całotygodniowego przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Bez względu na miejsce zamieszkania w okolicy zawsze znajdzie się park odpowiedni na rodzinny piknik lub szlak, którym warto się przespacerować. Jazda na rowerze, spacer lub gra zespołowa z grupą znajomych to doskonały pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Spędź relaksujący weekend w domu

Gra planszowaWeekend w domu nie musi wiązać się z nudnymi zajęciami i obowiązkami. Dzieci i dorośli zawsze świetnie bawią się grając w gry planszowe lub gry wideo. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie maratonu filmowego. Warto przejrzeć listę filmowych nowości na blu-ray. Wolny czas w domu warto również poświęcić na ciekawą lekturę. Czytanie książek sprawia przyjemność ludziom w każdym wieku. Odważni i nie obawiający się nowych wyzwań mogą spróbować nowego hobby takiego jak szydełkowanie, rysowanie czy też gra na instrumencie muzycznym.

Odwiedź pobliskie atrakcje

Przyjemne spędzenie weekendu może polegać również na odwiedzeniu lokalnych atrakcji. Pobliskie muzeum, zoo, park rozrywki czy też aquapark mogą zapewnić rozrywkę na cały dzień. Warto sprawdzić informacje na stronie internetowej miasta, aby dowiedzieć się czy w najbliższy weekend organizowane są wydarzenia takie jak koncerty lub przedstawienia dla dzieci.

Wybierz się w weekendową podróż samochodem

Wycieczka samochodemDla tych, którzy są w stanie wsiąść do samochodu na kilka godzin, weekendowa wycieczka może być przygodą, którą zapamiętają przez długie lata. Najlepiej wybrać miejsce, do którego dotrzeć można w ciągu 2-3 godzin. Jeśli atrakcyjne miejsce znajduje się nieco dalej, zawsze można zatrzymać się na noc w pensjonacie lub wynająć pokój w kwaterze prywatnej. Dzięki temu zyskać można dodatkowy czas na zwiedzanie.

Jedna myśl nt. „4 pomysły na udany weekend

  1. Jas

    Ja w tym roku stawiam zarazem na aktywne spędzanie wolnego czasu jak i relaks. Wybieram się do hotelu Bukovina z paczką znajomych. Jednak nie mamy zamiaru tylko leżeć i nic nie robić:) każdy z nas zabiera rower (górale) aby trochę poszaleć, zmęczyć się a potem pójść na termy by sie zrelaksować. Wieczorem oczywiście jakaś imprezka:) żeby się odstresować:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *