Weekend w Sopocie, ale nie tylko na molo!

Sopot to miast położone pomiędzy dwoma innymi ważnymi miejscowościami wybrzeża – Gdynią i Gdańskiem. To znana miejscowość wypoczynkowa, której niesamowitą promocję funduje co roku Festiwal  w Operze Leśnej, który jest prawdziwym świętem muzyki, nie tylko dla mieszkańców, ale i przyjezdnych turystów. Nic dziwnego, że miasto wielokrotnie triumfowało w rankingach na miasto o najwyższym standardzie życia. Co ciekawe, ostatnio przegrało batalię o ten zaszczyt ze swoim sąsiadem – Gdynią.

Sopot to jak widać nie tylko dobre miasto do wypoczynku, ale i życia. Stopa bezrobocia w tym nadmorskim kurorcie jest najniższa w kraju i nie sięga nawet 2%. Ale tak naprawdę to co przyciąga ludzi do Sopotu to znakomite powietrze i niepowtarzalny klimat tego miasta.

Na jednej z plaż znajduje się najdłuższe w całej Europie, drewniane molo w Sopocie po którym spacer, szczególnie w słonecznie dni może być naprawdę dużą przyjemnością. Zachód słońca na sopockim molo to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich zakochanych! Ale to miasto ma do zaoferowania znacznie więcej! Dużo do obejrzenia będą mieli w szczególności wielbiciele modernistycznej architektury z początku dwudziestego wieku – swoją willę miał tu nawet Fryderyk Wilhelm czyli następca cesarskiego tronu! Pereł architektonicznych z tego okresu jest tu o wiele więcej – wystarczy wspomnieć na przykład o perle secesji, czyli o Grand Hotelu mieszczącym się tuz przy samej plaży!

Jak widać, aby tak naprawdę poznać Sopot trzeba tam po prostu być, oddychać bogatym w jod powietrzem i pochodzić po ulicach tego pięknego i estetycznego miasta. Jeśli natomiast znudzi się nam samo zwiedzanie, warto wybrać się na jeden z licznych festiwali muzycznych. To dopiero może dać nam pełen obraz tego miasta!

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *