Weekend w Szczawnicy – przywróć witalność!

Odwiedzając Szczawnicę, aż same na usta cisną się słowa:  „zdrowa woda siły doda”.  I rzeczywiście rejon stwarza dogodne warunki do przyjemnego wypoczynku, poprawy samopoczucia i regeneracji organizmu. A to wszystko za sprawą mikroklimatu i 12 źródeł wody mineralnej o wdzięcznych nazwach: Józefina, Stefan, Magdalena, Jan, Szymon czy Wanda.

Co jeszcze sprawiło, że miejscowość zaliczana jest do najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce? W Szczawnicy znajdziemy bogaty wybór możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. To doskonały punkt wypadowy na piesze wędrówki po Pieninach i Beskidach, liczne trasy rowerowe i konne. Z miasta można wyruszyć w trasę np.  na Palenicę, Jarmutę, Wąwóz Homole,  Dzwonkówkę, Czerwony Klasztor. Szczawnica to również świetne miejsce dla miłośników sportów wodnych i zimowych.  Istnieje możliwość wypożyczenia  kajaków i pokonania toru slalomowego, wiodącego wzdłuż trasy spływu Dunajca. Z kolei osobom nie uprawiającym kajakarstwa niezapomnianych wrażeń dostarczy spływ Dunajcem na tratwach na sporym odcinku, bo 20 km.

A co ze sportami zimowymi? Wyciągi narciarskie, trasy zjazdowe dla narciarzy i amatorów snowboardu, wypożyczalnie sprzętu, sprawdzeni instruktorzy i tak wymieniać można jeszcze długo. Wszystko to sprawia, że Szczawnica staje się zimą jednym z centrów wypoczynkowych.

W Szczawnicy swoje noclegi oferują kwatery prywatne domy wczasowe, wille, ośrodki wczasowe, pensjonaty, sanatoria. Bardzo popularne stały się w ostatnich latach gospodarstwa agroturystyczne. Mili ludzie, zdrowe i pyszne jedzenie sprawia, że są warte odwiedzenia.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *