Turystyka piwna, czyli nowy trend turystyczny. Zwiedzaj i degustuj!

Wraz z popularyzacją małych browarów produkujących świetne piwo wśród naszych rodaków coraz popularniejsza staje się turystyka piwna. Zapewne wielu stwierdzi, że piwo jest do picia i nie ma nic wspólnego ze zwiedzaniem. Jednak podróże w poszukiwaniu nowych smaków oraz birofilii mogą być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wyprawa w nieznane regiony kraju, jak i zagraniczne może być niezwykłym przeżyciem dla naszych kubków smakowych. W innych rejonach może być dostępne piwo, którego w naszych rodzimych okolicach nie zakupimy. Podczas wyjazdów zagranicznych możemy spróbować także stylów piwnych, które w Polsce są praktycznie niedostępne.

Innym sposobem realizowania turystyki piwnej jest zwiedzanie browarów. Któż z piwoszy nie chciałby zobaczyć jak wytwarzany jest jego ulubiony napój? Niektóre polskie browary organizują wycieczki podczas których zwiedzający poznają proces warzenia piwa. W browarach zagranicznych (np. czeskich) możliwość zwiedzania dla grup zorganizowanych stała się prawie standardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *