Baseny termalne

Długi weekend w gorących źródłach – Odwiedź termy!

Po trudach całego tygodnia pracy, nasz organizm potrzebuje regeneracji. Weekend spędzony w gorących źródłach na pewno zapewni nam naładowanie baterii oraz pełny relaks połączony z dobroczynnym działaniem minerałów na nasze zdrowie. Jest to wypad korzystny zarówno dla ciała, jak i ducha.

Choć w Polsce infrastruktura termalna pojawiła się stosunkowo niedawno, jest to bardzo prężnie rozwijająca się forma rekreacji. Dzięki wysokiej temperaturze wody (w naszym kraju za wodę termalną uznawana jest ta o temperaturze powyżej 20º) i bogatej zawartości pierwiastków i minerałów, wpływa bardzo korzystnie na kondycję fizyczną. Kąpiele pomagają zredukować stres-wyciszają i odprężają, wpływają m.in. na poprawę stanu układu kostnego i mięśniowego (wykorzystywana powszechnie w balneoterapii), sercowo-naczyniowego, a także hormonalnego.

Woda termalna jest również ceniona jako zbawienny środek dla naszej urody. Wpływa na kondycję skóry i wspierają leczenie między innymi łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, zwiększają nawilżenie i elastyczność. To także dobry sposób na przyśpieszenie gojenia się wszelkich zadrapań. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że gorące źródła wpływają na poprawienie metabolizmu, a tym samym stanowią dodatkowe oręże w walce z otyłością.
Wizyta w termach to również wspaniała zabawa i sprawi przyjemność członkom rodziny w każdym wieku. Kompleksy te zazwyczaj posiadają liczne zjeżdżalnie, rwące rzeki, brodziki dla dzieci, jacuzzi, grzyby i wulkany wodne. Często w ofercie znajduje się wiele rodzajów saun, masaży i zabiegów kosmetycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Termy Bania

Kompleks znajdujący się w Białce Tatrzańskiej, gdzie temperatura wody dochodzi do 40º. Posiadają strefę głośną (liczne atrakcje wodne dla całej rodziny) oraz cichą (dla klientów chcących wyciszyć się i zrelaksować).

Termy Maltańskie

Zlokalizowane nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, składają się na nie aquapark oraz posiadająca bogatą ofertę strefa saun.

Termy Uniejów

Położone w województwie łódzkim, w sąsiedztwie XIV w. zamku i otoczone XIX w. parkiem. Baseny zawierają wodę solankową.

Termy Mszczonów

Usytuowane około 47 km od Warszawy, temperatura w basenach oscyluje między 24º a 34º, przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *