Weekend w pięknej Wiśle – Beskid jak na dłoni

Wisła jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na całym Beskidzie Śląskim, nazywanym przez wielu „Perłą Beskidu”. To właśnie tutaj, na terenie tego małego miasta swoje źródło ma najważniejsza dla kraju, i jedna z największych rzek Europy – Wisła. Zresztą sama miejscowość wzięła swoją nazwę właśnie od królowej polskich rzek co nie dziwi specjalnie.

Wisła od dawna była znanym ośrodkiem wypoczynkowym, jednak prawdziwą reklamę i wielką przysługę dla okolicy zrobił urodzony w niej Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek narciarski mieszka właśnie tutaj, a swoje pierwsze kroki w sportach zimowych stawiał właśnie tutaj. Jednak ograniczając całą wiedzę o Wiśle do Adama Małysza i narciarstwa bardzo zawężamy prawdziwy obraz tej pięknie położonej miejscowości. Pierwszą osobą, która odkryła walory turystycznej tego miasteczka był doktor Julian Ochorowicz,  parapsycholog, znany z tego iż fascynował się hipnotyzowaniem i wywoływaniem duchów. Współczesnym mu mieszkańcom Wisły nie bardzo się to podobało, ale uczony z Warszawy wybudował tu kilka budynków, które stoją do tej pory. Na jego zaproszenie, Wisła była miejscem spotkań z wielkimi osobami, na przykład z Bolesławem Prusem.

Reasumując, Wisła jest miejscem magicznym. Świetny klimat, połączony z pięknem Beskidu Śląskiego i atrakcyjną, historyczną zabudową miasta sprawia, że wakacje lub zimowe ferie w tym miejscu mogą być alternatywą do zapchanych i zatłoczonych zakopiańskich Krupówek.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *